September 2010

Jen krátké info - Jedu na šumavu!

26. september 2010 at 17:06 | ~ princess.c ^^
Kruci, nemůžu moc psát, už chceme jen. Ale víte co je nej? Počasí pod psa, žádné výlety, jen hry, telka, bazén a sauna :D Možná budu psát když půjdeme na bazén. Ale spíš než že budu psát se sem budu dívat, ale nic se neví :D Jinak máma dostala super dárek - dvd přehravač do auta i na stůj, s digitální telkou, herní konzolí, cdéčkem s hrama a jinýma serepetičkama :D Jinak, strašně miluju ty reklamy na ten studenstký sraz, to fm písek nebo co :D No je nejlepší :D :D Dokonalý, fakt :D Tak jo, zdržuju famílii, mějte se fanfárově jako se budu mít já :D Pac a pusu, pac a pusu, vaše princezna.c

Šťastná šťastná

25. september 2010 at 18:09 | ~ princess.c ^^

"Umělá" lidská kůže nahradí pokusná zvířata

Rekonstruovaná lidská kůže Episkin, kterou vytvořila kosmetická společnost L'Oréal, byla schválena pro testování dráždivosti kosmetických výrobků. To znamená, že může nahradit pokusná zvířata. 

Rekonstruovanou kůži tvoří pokožkové buňky keratinocyty, pěstované na vrstvě kolagenu. Zdrojem keratinocytů je "odpadní materiál", který vzniká při plastických operacích. Při testování se Episkin jednoduše ponoří do testovaného výrobku. Jeho dráždivost pak budou kosmetologové hodnotit podle počtu odumřelých keratinocytů.
Nezávislá analýza podle článku v New Scientist ukázala, že tento způsob testování je citlivější než některé z testů, prováděných na zvířatech. Vlastnosti rekostruované kůže se navíc dají modifikovat podle konkrétních požadavků. Po ozáření UV paprsky se z ní například stane stárnoucí pokožka. Přidáním melanocytů se zase dá napodobit pokožka etnik s tmavě zbarvenou kůží.
O výrobu "umělé" lidské kůže se odborníci z L'Oréal pokoušeli už od 80. let minulého století, ovšem jejich úsilí se vystupňovalo ve chvíli, kdy se Evropská unie odhodlala k reformě "chemické politiky" a rozhodla se nahradit desítky předpisů jednotným systémem, pro který se užívá zkratka REACH (registrace, evaluace a autorizace chemických látek). REACH (mimo jiné) požaduje po výrobcích, aby do roku 2019 otestovali dráždivost cca 10 000 chemických látek, které kosmetický průmysl využívá. Testy dráždivost však od roku 2009 nebude od roku 2009 možné provádět na zvířatech. Vytvoření rekonstruované kůže proto bylo jedinou cestou z tohoto chvályhodného legislativního bludiště.

No není tu úžasné? Jednou jsem se ptala táty, je-li možné vytvořit umělou kůžy nebo organismus (můj táta totiž testuje na myších :'( ) a on řekl že to nejde. Ale jsem fakt šťastná že už to někdo dokázal. Úžasná zpráva :)

Obchod s nadpisama vykraden :)

25. september 2010 at 17:48 | ~ princess.c ^^
Can pretend that airplanes in the night sky are shooting stars ♥ Boží. Já miluju Hayley. Nevím jak starý je videoklip, ale jestli se hayley vrátila na zrzku, fandíííím! GOOOO! :D Mimochodem, já vím že toho hodně naslibuju, ale já nestíhám psát víc článků denně :D Jinak, sekunďáci jsou příšerný. dělaj strašný machry před náma, primákama. :D Ale jinak, jak už jsem řekla, všchno je perfect. Řekněte mi až přestanu gympl vychvalovat :D Jinak, jdu si udělat nějaký thesims blog, výtvory se hrnou :D Ale tu bude jen "podblog", jen abych nemíchala deník a sims :D A psát tam budu jen občas :D Taky tam udělám show, budu se to nějspíš jmenovat něják jako "doupě krásy", ale nevím. Je to divnej název :D Pomozte, nevymyslíte něco? Doupě krásy jsem myslela proto, že to bude ve velkoměstě, v takovém New Yorku, v jedný, nevím, říká se tomu myslím "černošské čtrvrti", a v bytovým domě. Takový dopě to totiž je. :D Tak vymyslete něco lepšího. Jasně že nechápete :D Prostě taková bytová čtvrť, cihlové domy, jezdí tam auta, ale nic moderního, zapadákov. Ale vono je to fuk, abych vám tu nevyplýtvala 2000 znaků kvůly zapadákově :D Já jdu teď hrát, udělám fotky, ten "zapadákov a pod. Páááá pááááá :D

Informatika - záminka k psaní na blog :P

24. september 2010 at 11:06 | ~ princess.c ^^
Jsem tu, Baf :P Chtěla jsem napsat, ale kdybych psala vždy když chci, nudilo by mě to. Tak si zvykněte :P Jinak, vytvořila jsem video se Sims, a i pár fotek v mém novém městečku. Těšte se :) Učitelka teď mele něco o kolečku na myši, tak proto píšu xD. Blog mě začíná zas bavit ♥.  Jinak, včera jsem si uvědomila, že někteří sem vážně chodí! Takže díky Angee, Sue, lady.z i jiní :) Díky :) Jinak, už jsem říkala jak je Gympl super? Jo, mlela jsem o tom furt. Aha :D Víte co děláme na hodině Inf.? Malujem v malování a známkuje se to :D Mám 4x 1* a 1x 1 :D Žiju si jak v peřince. UUpsss, hodina končí :( Dnes ještě napíšu, dám fotky, videa, blabla.... Aleo víkendu ( je prodlouženej) jedem na Šumavu, ale možná budu psát i tam :) Ppeeeec, i ♥ u

Couse I'm a GYPSY! :PP

19. september 2010 at 22:00 | ~ princess.c ^^
ARE YOU COMING WITH ME? :)
Ale což, já vám na to kašlu! Já si budu psát kdy chci a jak chci. Jo, stýská se mi po časech kdy jsem blogařila a psala reklamky. Ale to je pryč, život jde dál. Navíc gympl je těžký, škrábe a kouše :D To je šílený, tři hodiny Algebry za sebou a ještě k tomu s takovou zloooou zloooou učitelkou. Fuj, kdybych měla dost dalekej doflus, už mi byla mokrá. :D Ale gympl je super, hodní učitelé, (hlavně čeština je úžasná a i ta učitelka :))))) jsem v ráááji :D ) a předměty nejsou zlý :D Jen ta algebra je strašná, a učitel na děják vypadá jak gay, ale nestěžuju si :D Každopádně teď tolik na blog nemám čas. A nevím jak často budu psát :(  Ale já nic moc nechci. Už nechci aby mi blog byl vším. Nádherné vzpomínky zůstanou :))) Ale co u vás? Jaká škola, co rozvrh? :)